+ 38 (044) 501-79-20

МОДЕРНІЗАЦІЯ СИЛОВОГО ОБЛАДНАННЯ ЕЛЕКТРОВОЗІВ

Модернізація електровозів ВЛ80С(Т) шляхом заміни застарілих випрямних установок ВУК та установок В-ОППД виробництва Росії.

"УКРЗАЛІЗНИЦЯ" - СТРАТЕГІЧНИЙ ОБЄКТ УКРАЇНИ - ВАЖЛИВА  БЕЗПЕРЕБІЙНА РОБОТА.

Залізничний транспорт України на електричній тязі, а саме електровози, вимагають постійної модернізації та ремонту. Тяговий рухомий склад залізниці має досить тривалий період експлуатації, обчислюється кількома десятиліттями. Електровози серії ВЛ-80 можна назвати довгожителями «Укрзалізниці». Це «трудяги» з надійними та потужними технічними характеристиками. Електровози цієї серії вироблялися декілька десятиліть, їхнє інше позначення Н81.

 

 

Електровози «Вісімдесятки» експлуатуються на магістралях залізниць із змінним струмом. Напруга мережі становить 25000 Вольт, а частота змінного струму 50 Гц. Електровози двосекційні та розраховані на вантажні перевезення. ВЛ80 будувалися до 1995 року, було випущено понад 5000 штук.

У електровозах ВЛ80 використовуються тягові електродвигуни (ТЕД) постійного струму. Тягові двигуни на постійному струмі забезпечують, за своїми конструктивними особливостями, просту і надійну систему регулювання крутного моменту в широкому діапазоні і відповідно регулювання швидкості. ТЕД (тягові електродвигуни) на постійному струмі – це найпростіший і найпоширеніший механізм для тягових цілей залізничного транспорту.

Враховуючи, що струм мережі змінний, а ТЕД працюють на постійному струмі - виникає потреба в надійному перетворювачі змінного струму в постійний струм, що живить ТЕД. Випрямляючі пристрої повинні бути надійними та мати тривалий термін експлуатації.

 

 

В електровозах ВЛ80 використовуються випрямні установки ВУК різних серій або модифікацій - ВУК-4000Т-02, ВУК-4000Л, а також установки В-ОППД виробництва Росії.

 Конструктивно, випрямна установка це - , у найпростішій інтерпретації, випрямний міст, тобто - діодний міст. Установка живить два двигуни з'єднані паралельно. Конструкція випрямляча складається із двох шаф з охолодженням. Охолодження має велике значення і має бути примусовим. З боків шафи змонтовані силові діоди хвостового типу. Діоди повинні бути не менше 8-го класу та підібрані за прямим падінням напруги. Кожна установка містить 192 діоди, зібрані на електроізоляційних панелях.

Діоди піддаються високим циклічним навантаженням під час експлуатації, що у свою чергу з такою величезною кількістю діодів призводить до частого виходу випрямної установки з ладу, а в деяких випадках і до пожеж.

СВП КВАЗАР розробив та запустив у виробництво нові випрямні установки для електропоїздів ВЛ80 та ВЛ40 – установки ВДУ.

 

 

ВДУ-4400-ВЛ80Т-У2, ВДУ-4400-ВЛ80С-У2, ВДУ-4400-ВЛ80К-У2, ВДУ-4400-ВЛ80У-У2.

Розробка, виробництво та випробувальний процес з 2019 року. Випрямні установки для магістральних електровозів «Укрзалізниці», розроблені СВП КВАЗАР, запропоновані як заміна застарілих та потенційно небезпечних в експлуатації установок ВУК.

Випрямні установки ВДУ – СВП КВАЗАР створені на сучасних таблеткових діодах,

                                           що дозволило скоротити кількість напівпровідників з 192 до 16 шт. ВДУ дешевші за зарубіжні аналоги, наприклад В-ОППД або ВУК-4000Т.

ВДУ виробництва СПП КВАЗАР надійніші, їх розробка та виробництво відповідає програмі імпортозаміщення або - локалізація виробництва високотехнологічного електротехнічного обладнання в Україні.

 

 

7 червня 2022 року міжвідомча комісія ухвалила рішення затвердити експлуатаційні та випробувальні характеристики випрямної установки ВДУ 4400-В80 С(Т).

Було розглянуто протокол результатів випробувань випрямляча ВДУ Держ. центром підтвердження оцінки відповідності ДП «Харківстандартметрологія»

Комісія перевірила процес виробництва випрямної установки на виробничих площах СВП КВАЗАР.

 

 

Процес виробництва відповідає вимогам системи керування якістю ДСТУ ISO 9001:2009. Комісія інспектувала дільниці з механічної обробки, електротехнічного складання, налагодження та лабораторних випробувань.

Комісія визнала технічну документацію, конструкторську документацію на виробництво та експлуатацію ВДУ 4400-В80 С(Т) відповідною нормативним вимогам та виконаною у повному обсязі.

 

 

Випрямна установка ВДУ 4400-В80 С(Т) для єлектровозів ВЛ80 виконана відповідно до ТУ У 27.1-36177373-027:2021, відповідає вимогам ДСТУ 2773 (ГОСТ 9219)

Міжвідомча комісія складалася з провідних спеціалістів профільних департаментів АТ «Укрзалізниця» та спеціалістів СПП КВАЗАР:

- Голова комісії – директор СПП КВАЗАР Боков Д.В.

– начальник відділу ремонту Департаменту локомотивного господарства АТ «Укрзалізниця» – Логвінов Г.В.

– начальник відділу Департаменту розвитку та технічної політики АТ «Укрзалізниця» – Ткачук К.В.

– начальник відділу з якості продукції регіональної філії «Південно-Західна зализниця» – Коротенко Д.І.

- начальник СП «Полтавське ПКТБ РЛ» філії «НДКТІ» АТ «Укрзалізниця» - Мірошниченко Ю.О.

- заступник директора з виробництва СПП КВАЗАР – Шкляр О.В.

 

 

Результатом приймання в експлуатацію установок ВДУ СПП КВАЗАР насамперед стануть:

- економія мільйонів гривень на закупівлю випрямлячів для модернізації електровозів Укрзалізниці серії ВЛ80, а це один із наймасовіших тягових магістральних, вантажних електровозів на Українській залізниці. Електровози цієї серії двосекційні, на кожну секцію необхідно по два випрямлячі. Випрямлячі для електровозів виробництва СВП КВАЗАР значно дешевші  та перевершують за своїми технічними характеристиками аналоги;

- продовження терміну експлуатації електровозів ВЛ80, що дуже важливо за умов воєнного стану в Україні;

- забезпечить робочі місця на Українському підприємстві, так само важливо за умов найтяжчої економічної кризи у воєнний час;

- підвищення безпеки руху;

- покаже можливості щодо конкурентоспроможності українських підприємств;

– покаже виробничий потенціал електротехнічного виробництва в Україні.

СВП КВАЗАР – розробка, виробництво, випробування та приймання в експлуатацію випрямної установки ВДУ 4400-В80 С(Т) для ТЕД електровозів ВЛ80.

Україна. Київ – червень 2022 року.

e-mail: info@kvazar.com.ua
03045, вул. Набережно-Корчуватська, 136Л
г. Київ, Україна

Телефон/факс

тел/факс: + 30 (044) 501-79-20
тел/факс: + 30 (044) 501-79-21
тел/факс: + 30 (044) 501-79-22

Ми в соцмережах