+ 38 (044) 501-79-20

МОДЕРНІЗАЦІЯ ТЯГОВОГО ОБЛАДНАННЯ ЕЛЕКТРОВОЗІВ ТА ЕЛЕКТРОПОТЯГІВ

Виробництво випрямних установок для ЕЛЕКТРОПОЇЗДІВ Спільним Виробничим Підприємством КВАЗАР.

Впровадження готових зразків продукції в структурі залізничного транспорту України носить досить тривалий та складний процес. Від подачі заявки на тендер до випуску готової електротехнічної продукції проходить досить тривалий прміжок часу. Далі йдуть експлуатаційні випробування безпосередньо на залізниці та ряд інших необхідних, але досить забюрократизованих етапів «перевірок та затверджень».

Україна сьогодні, з огляду на складні економічні умови, не в змозі швидко та ефективно оновити весь парк рухомого складу на електричній тязі. Це 1469 магістральних електровозів, 1693 секцій електропоїздів. Велика частина електричної тяги зношена (термін експлуатації 30-40 років і більше) та вимагає модернізації, особливо в частині тягового та випрямного електротехнічного обладнання.

Специфіка структури ліній залізниць України - (За масштабами вантажоперевезень, Українська залізниця займає 4-е місце в Європі і Азії (після Росії, Китаю та Індії)

вимагає спеціального підходу для виробництва та модернізації електропоїздів, з огляду на особливості стандартів електрифікації залізничних колій.

Керівництвом та колективом СВП КВАЗАР було запропоновано АТ «Укрзалізниця» рішення, в частині виробництва випрямних установок електропоїздів на власних виробничих площах.

Продукція СВП КВАЗАР значно дешевше закордонних аналогів, якісніше та головне – вирішує питання імпортозаміщення та ряду інших проблем, пов'язаних з локалізацією виробництва високотехнологічного електротехнічного обладнання в Україні.

Випрямні установки УВУ-1-У1 є унікальною розробкою СВП КВАЗАР.

Призначені для заміни застарілих випрямлячів на електропоїздах. УВУ-1-У1 застосовується на електропоїздах змінного струму серії ЕР і ЕПЛ. Суть та принцип роботи випрямляча: перетворення змінного струму тягових трансформаторів електропоїздів в постійний, що живить тягові електродвигуни.

Роботи з проектування УВУ-1 почалися у 2020 році, перша випрямна серійна установка була виготовлена, згідно вимог ДСТУ 2773 (ГОСТ 9219) та системи управління якістю ДСТУ ISO 9001: 2009 ISO в 2021 році та пройшла тестові випробування. Протокол результатів випробування випрямної електротехнічної установки УВУ-1-У1 виробництва СВП КВАЗАР був затверджений Державним випробувальним центром підтвердження оцінки відповідності ДП «Харківстандартметрологія».

21.07.21 року відбулося виїзне засідання міжвідомчої комісії з розгляду результатів приймальних випробувань випрямної установки УВУ-1-У1.

Комісія прийняла довгоочікуване, для колективу СВП КВАЗАР, рішення: дозволити проведення експлуатаційних випробувань випрямляча УВУ безпосередньо на електропоїзді Одеської залізниці.

Комісія складалася з представників колективу розробників та керівництва СВП КВАЗАР, а також провідних фахівців «Укрзалізниці», думка яких викликає повагу та фахово-авторитетна, а посадові обов'язки в структурі «Укрзалізниці» підтверджують важливість прийнятого рішення для залізничного транспорту України:

- головний спеціаліст Центру Оцінки Відповідності Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту залізничного транспорту України;

- заступник начальника Головного управління воєнізованої охорони Укрзалізниці;

- головний спеціаліст відділу управління якістю продукції Департаменту менеджменту якості продукції та послуг «Укрзалізниці»;

- головний спеціаліст Департаменту розвитку та технічної політики «Укрзалізниці»;

- заступник начальника Департаменту приміських пасажирських перевезень.

Комісією на виробничих потужностях СВП КВАЗАР була проведена інспекція в цехах:

- механічної обробки, де виконуються, в тому числі токарні та фрезерні роботи;

- механічного збирання;

- електротехнічної збірки та лабораторних випробувань;

Особлива увага приділялася конструкторській документації та документообігу.

Комісія визнала конструкторську документацію на установку випрямну УВУ, УВУ.435514.001 «УВУ-1-У1» виконану в повному обсязі.

Технологічний процес, проінспектоване виробниче обладнання, контрольно-вимірювальна апаратура, які використовуються СВП КВАЗАР, повністю дозволяють випускати серійно електротехнічну продукцію, і зокрема електротехнічні промислові випрямлячі для залізниці згідно ДСТУ 2773 (ГОСТ 9219) і відповідно до ТУ У 27.1-36177373- 026: 2021. Вимоги до якості актуальні відповідно до вимог ДСТУ 9027: 2020.

Таким чином, перший екземпляр силового випрямляча для електропоїзда виробництва СВП КВАЗАР, пройде експлуатаційні випробування в найближчі 2-3 місяці (50 000 км). Далі - розширені випробування (5-10 випрямних установок) на секціях електропоїздів залізниці України.

У найближчій перспективі потреби «Укрзалізниці» у випрямних установках для електропоїздів виробництва СВП КВАЗАР складе 300 - 400 примірників.

УВУ-1-У1 є ексклюзивною розробкою СВП КВАЗАР, випрямлячі відповідають всім показникам якості імпортних аналогів, але їх вартість, завдяки інноваційним технологіям виробництва на підприємстві, в кілька разів менше.

Повне виконання запланованих робіт та плану з випробування, виробництва та впровадження в експлуатацію електротехнічних випрямлячів СВП КВАЗАР (випрямлячів УВУ) на Українській залізниці дозволить:

  • продовжити терміни експлуатації рухомого складу на електричній тязі УЗ (понад 1000 одиниць);
  • привести електротехнічне обладнання рухомого складу електропоїздів у відповідність вимогам щодо безпечної експлуатації;
  • дозволить заощадити мільйони гривень на закупівлю імпортних аналогів електротехнічного обладнання;
  • підвищить авторитет можливостей та відповідальність українського промислового електротехнічного виробництва в цілому та для залізниці зокрема;
  • доведе на практиці конкурентоспроможність виробничих можливостей України;
  • і головне - збереже та збільшить кількість робочих місць на українських підприємствах.

 

Безпосередню участь в проектуванні, підготовці до виробництва і випуску установки випрямної УВУ-1-У1 №001 брали:

 

- ідея, науково-технічне та політико-економічне обґрунтування проекту виробництва та впровадження в експлуатацію модернізованих випрямних установок (УВУ) на залізничному транспорті, враховуючи кількість та фактори експлуатації електропоїздів на залізниці України та країн ближнього закордоння;

 

- загальне керівництво, координація виробничих процесів, при випуску дослідного зразка випрямляча УВУ-1-У1 та іншого електротехнічного устаткування СВП КВАЗАР;

 

- керівництво виробництвом компонентів для складання електротехнічного обладнання та випрямної апаратури. Визначення порядку етапів виконання виробничих робіт, визначення операційного маршруту проходження установки випрямної (УВУ) при виробництві, організація заходів для підвищення ефективності виробництва. Досвід роботи в галузі понад 20 років;

 

- закупівля матеріалів та компонентів, бездоганна організація вхідного контролю. Забезпечення методології об'єктивного, компетентного та високопрофесійного підходу до ранжирування організацій-постачальників при проведенні закупівель і тендерів.

 

- розробка вдосконаленої та унікальної електросхеми випрямляча УВУ, керівництво контрольно-вимірювальними, випробувальними роботами, контроль та налогодження електротехнічних параметрів і характеристик;

 

- розробка конструкторської документації на установку випрямну універсальну (УВУ.435514.001 - «УВУ-1-У1»). Досвід роботи в галузі понад 40 років (ВПК, важке машинобудування, промисловість, кораблебудування, енергетика);

 

СВП КВАЗАР - випрямні установки для залізничного транспорту. Розробка, конструкторська документація, експериментальні зразки, серійне виробництво УВУ.435514.001 - «УВУ-1-У1».

Україна, Київ - 2021.

e-mail: info@kvazar.com.ua
03045, вул. Набережно-Корчуватська, 136Л
г. Київ, Україна

Телефон/факс

тел/факс: + 30 (044) 501-79-20
тел/факс: + 30 (044) 501-79-21
тел/факс: + 30 (044) 501-79-22

Ми в соцмережах